У Вінниці відбувся освітній захід щодо дотримання прав громадянин на звернення та доступ до публічної інформації

16/08/2019 14:29

У рамках Меморандуму про співпрацю між регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях та Управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області проведено спільний просвітницький захід в режимі відеоконференції на тему «Дотримання прав людини і громадянина на звернення та доступ до публічної інформації».

Метою заходу було роз’яснення законодавчих аспектів щодо недопущення порушень конституційних прав громадян на звернення та інформацію.

З працівниками Управління та керівниками сервісних центрів Фонду області обговорено практичні питання застосування «Закону України про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, присутніх цікавили питання критеріїв віднесення тієї чи іншої інформації до публічної, алгоритму дій у випадках, коли запит на інформацію за своїм змістом повністю або частково є зверненням, захисту персональних даних при наданні відповідей на звернення та інформаційні запити.

Начальник відділу регіонального представництва Уповноваженого Олена Ярошенко наголосила на необхідності дотримання порядку, строків та форми при наданні відповідей на запити та звернення громадян, на виключному переліку підстав відмови в задоволенні запитів, обов’язку посадових осіб, у разі відмови в задоволенні заяви чи скарги роз’яснити порядок оскарження прийнятого рішення.