У Вінниці обговорили проблеми захисту прав свобод та безпеки людини в інформаційній сфері

07/06/2019 14:15

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий взяв участь у круглому столі на тему «Інформаційно-правове та організаційно-управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону», який відбувся у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського.

Під час заходу обговорено організаційно-правові аспекти запровадження електронних технологій та послуг в системі публічного управління, правове регулювання інформаційних відносин у виборчому процесі, проблеми захисту прав свобод та безпеки людини в інформаційній сфері.

Представник Уповноваженого акцентував увагу присутніх на тому, що громадяни мають право доступу до інформації про них, а в період збору інформації мають право знати, які відомості про них і з якою метою збираються, а також оскаржувати правильність, повноту, доцільність такої інформації.

«Інформація не може бути використана з метою, що завдає шкоди правам та свободам громадян України. Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи та законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб, кожному громадянину забезпечується вільний доступ  до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законами України», - наголосив Валерій Ольховий.