У Темнівській виправній колонії №100 для отримання медичної допомоги необхідно отримати згоду оперуповноваженого

06/09/2019 17:29

У рамках реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в східних областях спільно із представниками громадськості здійснено моніторинговий візит до державної установи «Темнівська виправної колонії (№ 100)», що розташована в Харківській області.

Під час моніторингового візиту виявлено ряд суттєвих порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими.

Зокрема, виявлено порушення права засуджених та осіб, узятих під варту, на надання належної медичної допомоги. Під час візиту до моніторингової групи звернулись засуджені, які поскаржились на те, що для того, щоб потрапити на прийом до лікаря і отримати необхідну медичну допомогу, необхідно отримати згоду оперуповноваженого.

В аптечці однієї з дільниць виявлено медичні препарати з порушеним терміном придатності.

Засуджені скаржились на якість приготування їжі у їдальні. Засуджені, які працюють на виробництві, вживають їжу в окремому приміщенні, яке не відповідає санітарним вимогам.

Попри зауваження та рекомендації, які були надані адміністрації державної установи «Темнівська виправна колонія (№100)», під час проведення попередніх моніторингових візитів, в установі продовжується практика делегування окремим засудженим частини повноважень з контролю за поведінкою інших засуджених та підтриманням встановленого порядку відбування покарання. Внаслідок цього, фактично, кожне третє правопорушення, вчинене засудженими, пов’язано з конфліктами, що виникають між ними.

Також не всі заступники керівники установи проводять прийоми засуджених з особистих питань. Крім того, засуджені скаржились на неможливість звернутись зі скаргами до інших інстанцій через психологічний та фізичний тиск з боку персоналу установи.
Під час візиту також було виявлено факти порушення права громадян на безпечне довкілля. Зокрема встановлено, що на виробництві установи в цеху переробки полімерів (пластикових пляшок), через відсутність системи очистки вода, яка використовується в технологічному процесі та забруднена дрібною фракцією полімерів потрапляє у стічну каналізацію.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Звіт за результатами візиту