У Світловодській школі-інтернаті на Кіровоградщині створено належні умови для навчання дітей

03/06/2019 12:46

Регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Віктор Жученя та регіональний представник Уповноваженого у Кіровоградській області Олег Кошовий за участі монітора національного превентивного механізму Арсена Арутюняна здійснили моніторинговий візит до комунального закладу «Світловодська санаторна школа-інтернат №2». Це заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з відповідним профілем для дітей, які потребують тривалого лікування та реабілітації.

Заклад розраховано на одночасне перебування до 220 дітей. На момент візиту у ньому навчалося 122 учні, з них четверо - діти-сироти, троє - діти з інвалідністю. Навчальний та виховний процес забезпечують 21 педагогічний працівник, медичну допомогу надають 2 лікарі та 6 медичних сестер.

Для проживання, навчання та реабілітації дітей створено належні умови. Поряд з навчальним процесом у школі - інтернаті забезпечується здобуття вихованцями професійної орієнтації та соціально-побутового орієнтування.

Під час моніторингу засвідчено виконання попередніх рекомендацій, наданих Секретаріатом Уповноваженого – роботу харчоблоку приведено до встановлених норм, процес навчання проводиться за допомогою нових технічних засобів.

Разом із тим, у ході моніторингу встановлено недоліки. Зокрема, неналежна організація забезпечення питною водою вихованців на другому поверсі, недостатнє освітлення у деяких кімнатах, де проживають діти. Меблевий фонд спальних приміщень застарів. Потребують ремонту дах, який протікає та стіна, що взялася грибком.

За результатам моніторингового візиту готується звіт та відповідні листи реагування в Кіровоградську обласну раду та обласну державну адміністрацію.