У Сукачівському психоневрологічному інтернаті на Київщині не забезпечено належних умов для лікування ліжкових підопічних

01/08/2019 18:19

Працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України разом з громадськими моніторами здійснено моніторинговий візит до Сукачівського психоневрологічного будинку-інтернату Київської обласної ради.

Від відвідування установи у членів моніторингової групи залишилося позитивне враження від створених умов для проживання підопічних.

Від підопічних під час спілкування з членами моніторингової групи скарг на неналежне поводження з ними персоналу не надходило.

Однак в установі не забезпечено належне надання соціальних послуг ліжковим підопічним. Зокрема, не встановлено пандус відповідно до вимог будівельних норм. Всановлено саморобний пандус під високий кут нахилу, що унеможливлює безперешкодний доступ людей на візках до прогулянок. У загальних коридорах, умивальних та туалетних кімнатах відсутнє розумне пристосування, зокрема поручні, вільному пересуванню заважають поріжки.

Персоналу доводиться докладати значних зусиль за відсутності відповідних технічних засобів для підйому та перевезення маломобільних підопічних до ванної кімнати, яка не пристосована для малорухомих або ліжкових хворих людей. Санітарно-гігієнічні процедури таким підопічним здійснюють в житлових кімнатах у присутності інших мешканців без забезпечення приватності.

Ліжковим підопічними не забезпечуються належно лікарський супровід.

Одній з підопічних після важкої травми лікарем-травматологом медично-профілактичного закладу рекомендовано оперативне втручання ще в 2018 році, що не було забезпечено. Також відсутні записи в медичних документах стосовно необхідності подальшого лікування або його недоцільності.

В установі не вистачає персоналу, працівники отримують заробітну плату, яка не вмотивовує і не забезпечує базових потреб.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування до керівництва Київської обласної державної адміністрації.