У Страсбургу Представник Уповноваженого Микола Смук бере участь у 39-му пленарному засіданні Консультативного Комітету Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних

19/11/2019 17:15

19–21 листопада у місті Страсбург (Французька Республіка) проходить 39-те пленарне засідання Консультативного Комітету Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних. Від України у засіданні бере участь Представник Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Смук Микола Миколайович.

На засіданні Комітету були обговорені проекти співпраці між державами-підписантами Конвенції, після чого члени Комітету заслухали лекцію Сандри Ацрії та Фредеріка Вікерта щодо поточного стану справ та викликів при ідентифікації облич.

Далі Микола Смук з європейськими колегами заслухали доповідь на тему «Захист персональних даних дітей у системах освіти: Виклики та засоби захисту». Крім того, під час засідання були обговорені питання профайлінгу та його місця у Модернізованій Конвенції 108+. В кінці кожної тематичної секції учасники засідання обмінювалися думками.

Після того члени Комітету обговорили Попередні висновки Консультативного комітету Конвенції 108 до попереднього тексту положень Другого додаткового протоколу до Будапештської Конвенції з кіберзлочинності та пояснювального звіту до нього. Також було обговорено попередній висновок Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи щодо впливу алгоритмічних систем на права людини.

Крім того, Комітетом було затверджено Положення про Робочу групу з оцінки та механізму імплементації Модернізованої Конвенції 108+.

Окрім власне засідання Комітету, Представник Уповноваженого взяв участь у спеціальному заході, присвяченому майбутньому Модернізованої Конвенції 108+. Микола Смук разом з європейськими колегами заслухали актуальну інформацію та обговорили питання захисту персональних даних під час академічної конференції «Конвенція 108+ та майбутні глобальні стандарти захисту даних», організованій спільно з міжнародним журналом «Огляд комп’ютерного права та безпеки» та Туринським політехнічним університетом. Зокрема, обговорювалися питання взаємодії європейських країн зі Сполученими Штатами Америки та азійськими країнами у сфері захисту персональних даних в контексті Модернізованої Конвенції 108+.

21 листопада під час Конференції Октопус 2019 («Співпраця проти кіберзлочинності») Микола Смук візьме участь у другому семінарі «Захист даних та кримінальна юстиція: існуючі виклики». Як відомо, обумовлена розвитком сучасних технологій кіберзлочинність несе значні ризики для персональних даних осіб. Крім того, сфера захисту персональних даних та сфера кримінальної юстиції багатьма вважаються такими, що стоять на заваді одна в одної. Тому з метою кращого розуміння практичного застосування захисту даних у кримінальній юстиції в умовах підвищеного рівня кіберзлочинності Представник Уповноваженого разом з європейськими колегами заслухають експертів у сфері захисту персональних даних та у сфері кримінальної юстиції.