У Сторожинецькому відділі поліції ГУНП в Чернівецькій області не створено належних умов для осіб з інвалідністю

11/06/2019 16:12

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та громадський монітор Богдан Бойко в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області.

Керівництвом відділу поліції зроблено певні висновки та вжито заходів на підставі інформації про вже проведені аналогічні моніторингові візити НПМ до інших відділень та відділів поліції Чернівецької області.

Книга скарг та пропозицій є у вільному доступі. Відвідувачі мають змогу ознайомитися з інформацією про керівний склад ГУНП України, Сторожинецького відділу поліції, години прийому, про порядок звернень тощо. У приміщенні відділу поліції та на прилеглій території ведеться відеоспостереження, про що є відповідне повідомлення.

Службові кабінети та коридори мають гарний естетичний вигляд. У наявності меблі, які перебувають у задовільному стані, оргтехніка. Практично всі приміщення мають свій номер, міститься інформація (прізвище, ім’я, по батькові) про посадових осіб, яким ці службові приміщення відведені.

Разом з тим, моніторингова група звернула увагу на наявність певних недоліків. Так, вхід на перший поверх для осіб з інвалідністю ускладнено через наявність дверного порогу. На другий і третій поверхи вказані особи можуть піднятися лише за сторонньою допомогою, оскільки ліфт відсутній. Сходи в будівлі не мають контрастних смуг, які попереджають слабозорих людей про початок і кінець сходового маршу. Відсутні тактильні таблички із шрифтом Брайля. В аптечках, які надали моніторинговій групі для огляду, були медичні препарати, термін придатності яких сплив.

У наявності дві кімнати для проведення слідчих дій, але використовуються вони як службові кабінети старшини та одного із слідчих. За словами слідчих, слідчі дії кожен з них проводить у своєму службовому кабінеті.

У приміщенні відділу поліції є три кімнати для затриманих, які за повідомленням керівництва відділу не використовуються. Візуальним оглядом встановлено, що у вказаних кімнатах є матраци, постільна білизна, металевий посуд. При цьому кімнати опечатані лише паперовою стрічкою без будь-яких підписів і дат, що не виключає можливості несанкціонованого використання цих кімнат для утримання людей.

У відділі поліції всупереч вимогам ст. 212 Кримінального процесуального кодексу України окремим наказом не визначена особа, відповідальна за дотримання прав затриманих осіб. Мають місце випадки невідповідності даних у журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених, журналі інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та у рапортах чергувань.

За результатами візиту будуть надіслані листи реагування до Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області.