У Скадовському райсуді на Херсонщині частково створено умови для людей з інвалідністю

23/08/2019 14:59

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Лілія Афанасіаді та громадський монітор Валерій Грець у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Скадовського районного суду Херсонської області.

Під час візиту монітори оглянули приміщення суду, провели аналіз доступності громадян до судочинства, в тому числі людей з інвалідністю.

Було встановлено, що Скадовський районний суд розміщено у двохповерховій будівлі. Відповідно до штатного розпису, в районному суді визначено 6 суддів. Станом на 23.08.2019 фактично здійснюють правосуддя 4 судді.

Моніторингова група зафіксувала відсутність достатньої кількості залів для проведення судових засідань. Також, у суді відсутні приміщення для утримання підсудних (засуджених) та конвою, кабінетів для працівників апарату суду, для конфіденційного спілкування з адвокатом та для ознайомлення з матеріалами справи. Через це, з минулого року триває реконструкція будівлі суду.

У суді частково створено умови для участі в судових засіданнях людей з інвалідністю. Є зручний пандус, кнопка виклику, на вході до приміщення та до залів судових засідань відсутні пороги. Водночас у суді немає жодної інформації шрифтом Брайля.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.