У Шосткинському міськрайонному суді на Сумщині підсудні змушені чекати розгляду справи в автозаках: результати моніторингового візиту

23/07/2019 12:18

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області Ірина Білик спільно з громадським монітором Володимиром Шевченком здійснили моніторинговий візит у рамках реалізації національного превентивного механізму до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області.

Під час візиту моніторингова група відзначила неукомплектованість штату суддів. З 10 посад, передбачених штатним розкладом, укомплектовані лише 6, що призводить до порушення розумних термінів розгляду справ.

Встановлено, що суд розташовується у двоповерховій будівлі, є спеціальний вхід для підсудних. Суд має вісім залів судових засідань, усі використовуються для розгляду кримінальних справ. У залах встановлено кабіни зі спеціального захисного скла, що відповідає міжнародним стандартам.

Для забезпечення доступності судочинства для маломобільних груп, засідання для таких людей проводяться на першому поверсі будівлі. На окремих приміщеннях встановлені таблички з шрифтом Брайля, є кнопка виклику чергового працівника суду та обладнано пандус на внутрішньому вході в приміщення.

Незважаючи на те, що в приміщенні суду проведено ремонт, приміщення для конвою та утримання підсудних (засуджених) осіб, що розташоване в підвальному приміщені, не використовується через підтоплення. Через це особи, які перебувають під вартою та доставляються конвойною ротою ГУНП в Сумській області з обласного центру (а це близько двохсот кілометрів дорогою з поганим покриттям) змушені очікувати розгляду справи або ознайомлення в автозаках за будь-якої погоди.

Вивчити питання щодо забезпечення підсудних (засуджених) харчуванням не вдалося, оскільки в приміщенні суду такі умови не створювались, а інформацією щодо його постачання конвойною ротою співробітники суду не володіють. Окремої кімнати для особового складу конвою в суді також немає.

Аптечкою суд не забезпечений, особи, відповідальної за надання домедичної допомоги також не визначено.

За підсумками моніторингового візиту будуть спрямовані відповідні акти реагування.