У Секретаріаті Уповноваженого відбувся круглий стіл «Зниклі безвісти та насильницькі зникнення в зоні збройного конфлікту України в 2014-2019 роках»

30/07/2019 18:51

Захід організовано Секретаріатом Уповноваженого спільно з громадськими організаціями «Харківська правозахисна група» та «Мирний берег» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Засідання відбулося за участі представників дипломатичних установ, органів державної влади, міжнародних організацій та організацій громадянського суспільства України.

В рамках панельної дискусії обговорено проблеми реалізації Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Окрім результатів дослідження, презентованих представниками співорганізаторів заходу, співробітники Генеральної прокуратури України та Служби Безпеки України поінформували про свою роботу за даним напрямом.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова поінформувала про результати моніторингу дотримання прав осіб, місцезнаходження яких невідоме, та їх сімей.

Також Омбудсман повідомила, що питання насильницьких зникнень перебуває на її особистому контролі та буде підніматися нею на найближчому засіданні Уряду, зокрема щодо імплементації закону та закладення у Державному бюджеті видатків на наступний рік для його реалізації.