У Секретаріаті Уповноваженого відбулося засідання Координаційної ради з питань захисту економічних прав

11/06/2019 18:00

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулось розширене засідання Координаційної ради з питань захисту економічних прав за участю представників органів влади, експертів, наукової спільноти та громадськості.

Відкриваючи захід, Голова Координаційної ради - Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко наголосила на значущості та важливості винесеного на порядок денний питання щодо забезпечення фундаментального права людини на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Виконувач обов'язків Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Яковлєв поінформував щодо загального стану екологічної ситуації в Україні та актуальних проблем, пов’язаних з недосконалістю законодавства.

Віце-президент громадської організації «Гранд Експерт» Ганна Косяк презентувала основні напрями роботи зазначеної громадської організації, яка, зокрема, займається питаннями запобігання загибелі медоносних бджіл від отруєння пестицидами, які використовуються в сільському господарстві і запобігання потрапляння шкідливих хімічних речовин в продукти бджільництва.

Організацією розроблена та впроваджена система моніторингу, яка дозволяє аграріям безкоштовно і миттєво провести оповіщення всіх зацікавлених осіб про дату, час, місце проведення хімічної обробки рослин поблизу оброблюваної ділянки.

За результатами засідання Координаційної ради вирішено сформувати експертну робочу групу із залученням представників громадськості з метою напрацювання пропозицій стосовно законодавчого врегулювання проблемних питань, зокрема у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами.