У Секретаріаті Уповноваженого обговорили питання гарантування безпеки та контролю за дотриманням прав людини у сфері донорства крові

06/12/2019 12:15

За ініціативи громадської організації «Всеукраїнська асоціація донорства крові та трансфузійної допомоги» у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася робоча зустріч з обговорення питання забезпечення прав громадян на належну трансфузіологічну допомогу в закладах охорони здоров’я.

У заході взяли участь директор та співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники Міністерства охорони здоров’я України, громадських організацій, центрів та станцій служби крові Харківської, Сєверодонецької, Херсонської, Рівненської та Київської областей, науковці.

Директор Департаменту Світлана Глущенко ознайомила присутніх з правовими засадами Уповноваженого та стратегічними напрямами діяльності Офісу в 2019 році в сфері охорони здоров’я.

Головний лікар комунального закладу охорони здоров’я «Харківський обласний центр служби крові» Вадим Яворський презентував роботу служби крові в Україні та окреслив проблеми існуючої трансфузійної допомоги.

Під час заходу були обговорені проблемні питання забезпечення рівного та своєчасного доступу громадян до якісних та безпечних компонентів донорської крові у необхідній кількості. Учасники зустрічі також мали можливість обмінятись досвідом і думками щодо нагальних питань, встановити співпрацю за напрямами, виробити інноваційні та реалістичні підходи до світових стандартів якості та безпеки, забезпечення ефективного державного нагляду і контролю за діяльністю служби крові та впровадження державно приватного партнерства у сфері донорства крові та її компонентів, захисту прав людини та недопущення їх порушень у сфері охорони здоров’я.

Представники Міністерства охорони здоров’я України, громадських організацій та закладів служби крові висловили застереження щодо прийняття та впровадження норм законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар’єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров’я», що зареєстрований у Верховній Раді України від 13.11.2019 за № 2429.

Також Світлана Глущенко зазначила про готовність Секретаріату Уповноваженого продовжувати співпрацю з громадськими організаціями, МОЗ України та закладами охорони здоров’я, спрямовану на захист прав громадян.

Питання додержання прав людини і громадянина у сфері охорони здоров’я перебуває на постійному контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.