У Роздільнянському відділі поліції ГУНП в Одеській області виявлено порушення прав запрошених, затриманих чи доставлених осіб

11/09/2019 11:25

Регіональні представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна та Геннадій Грозов в рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Роздільнянського відділу поліції ГУНП в Одеській області.

Роздільнянський відділ поліції розташований у триповерховій будівлі. Вхід на перший поверх для маломобільних груп населення без сторонньої допомоги неможливий через відсутність елементів доступності, ліфт в будівлі відсутній. Сходи не мають контрастних смуг, які попереджають про початок і кінець сходового маршу слабозорих людей. Відсутні тактильні таблички із шрифтом Брайля.

Працівниками чергової частини здійснюється пропускний режим. На першому поверсі забезпечено вільний доступ до громадської приймальні. Є вільний доступ до книги скарг і пропозицій. У холі відділу розміщена інформація про керівний склад поліції та графік прийому громадян, номери телефонів гарячих ліній, зокрема - безоплатної правової допомоги. На інформаційних дошках недостатньо інформації щодо представників Уповноваженого з прав людини в регіоні та громадських організацій, які надають правову допомогу.

Монітори перевірили журнали: інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги затриманим; реєстрації медичної допомоги особам, які перебувають в органі поліції; обліку доставлених, відвідувачів та запрошених. А також книги: обліку осіб, яких поміщено до кімнати для затриманих; скарг і пропозицій; приймання-здавання чергування. Усі журнали та книги прошиті, пронумеровані, відповідають встановленому зразку та нормам ведення діловодства.

Кімната для проведення слідчих дій належним чином не обладнана, слідчі дії проводяться в службових кабінетах працівників. У кімнатах відділу, де відбувається спілкування з запрошеними, затриманими чи доставленими особами, немає жодної аптечки, не ведеться відеофіксація.

На багатьох службових кабінетах відсутні прізвища працівників, коридори не освітлені. Не забезпечено питний режим, жодної ємності з водою для відвідувачів, затриманих у відділі поліції немає. В більшості службових кабінетів меблі та оргтехніка застарілі та потребують оновлення.

Моніторинговою групою на момент візиту затриманих і доставлених у відділі поліції не виявлено. Кімната для затриманих і доставлених не використовується.

За результатами візиту будуть надіслані листи реагування до Головного управління національної поліції в Одеській області.