У Олексіївській виправній колонії № 25 виявлено порушення прав засуджених: результати моніторингового візиту

09/08/2019 12:10

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно із представником громадськості здійснили моніторинговий візит до Державної установи «Олексіївська виправна колонія (№ 25)», що знаходиться у місті Харкові.

Під час візиту представники адміністрації зазначеної установи сприяли проведенню моніторингу, безперешкодно надавали учасникам необхідні матеріали. Монітори мали можливість конфіденційно поспілкуватися із засудженими.

Встановлено, що в колонії проведена певна робота щодо створення та покращення умов тримання засуджених. Адміністрацією організовано проведення ремонтів окремих об’єктів житлового та комунально-побутового призначення.

Під час ознайомлення з умовами тримання засуджених виявлено, що в камерах штрафних приміщень, де тримаються порушники установленого порядку відбування покарання, наявна надмірна заґратованість вікон, унаслідок чого в них недостатньо природнього освітлення та постійно увімкнено штучне. В’язні в камерах не можуть самостійно відкрити кватирку для провітрювання приміщення. Матраци – зношені та потребують негайної заміни.

В установі мають місце порушення права в’язнів на приватність, зокрема в приміщенні лазні відсутні перегородки. Також порушується право на медичну допомогу та охорону здоров’я. Зокрема, не забезпечується своєчасна госпіталізація хворих на туберкульоз у відповідні заклади охорони здоров’я. У медичних працівників відсутні особові медичні книжки та ліцензія на ведення господарської діяльності з медичної практики. У медичній частині через низьку заробітну плату не укомплектований штат працівників.

Організація та дотримання стану протипожежної безпеки не повною мірою відповідає встановленим нормам.

За результатами моніторингового візиту Міністерству юстиції України та іншим органам влади буде спрямований звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених і наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Звіт за результатами візиту