У Офісі Уповноваженого обговорили проблеми торгівлі людьми в Україні

30/11/2018 19:00

Участь у заході взяли Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідія Козуб, представники Міністерства соціальної політики України, Державної міграційної служби України, Національної поліції України та представники інститутів громадянського суспільства.

Військовий конфлікт на Сході України, складна економічна ситуація, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян. Це ті основні умови, що сприяють розповсюдженню такого негативному явищу, як торгівля людми, - констатували учасники круглого столу.

Крім того, останнім часом Україна постала перед новою для нашої держави проблемою – використання громадян України у злочинній діяльності за кордоном. Відтак, існує практика за допомогою шахрайських схем залучати громадян України в якості наркокур’єрів, а також примушувати займатись контрабандою нелегальних мігрантів.

Також занепокоєння викликає те, що українські жінки, наразі, складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії, а в міжнародній системі Україна визначена як країна – постачальниця жінок.

Представники Міністерства соціальної політики України, Державної міграційної служби України, Національної поліції України поінформували учасників про заходи, які вживаються їхніми відомствами щодо запобігання та протидії  торгівлі людьми в Україні та окреслили основну проблематику у цій сфері.

Також, під час круглого столу було презентовано результати роботи Національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, а також презентовано досвід роботи громадської організації «Фундація гармонізоване суспільство» з протидії торгівлі людьми в Київському регіоні в рамках реалізації проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні».

Оскільки, учасниками круглого столу було висловлено кілька пропозицій щодо удосконалення законодавства у сфері протидії торгівлі людьми в Україні, а також забезпечення належної підтримки особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальної, медичної, правової, було прийнято рішення про напрацювання відповідних рекомендацій для центральних органів влади.