У Офісі Омбудсмана провели робочу зустріч з громадськістю

15/10/2018 15:22

Сьогодні у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з представниками Української Гельсінської Спілки, громадських організацій «Фундація 101» та «Антикорупційний штаб» обговорили недоліки законодавства про звернення громадян.

У структурі Секретаріату Уповноваженого інформаційними правами займається окремий Департамент, який очолює Віктор Барвіцький. Цей підрозділ працює одразу за 3 напрямками: захист персональних даних, доступ до публічної інформації та забезпечення права на звернення громадян. Під час дискусії обговорили спірне питання щодо поширення Закону України «Про звернення громадян» на юридичних осіб та вжиття Уповноваженим відповідних заходів реагування. Адже відповідно до Закону про Уповноваженого сферою його застосування є правовідносини, що виникають при реалізації прав і свобод між безпосередньо громадянином та суб’єктами владних повноважень. Спори про поновлення порушених прав юридичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій або бездіяльності, наприклад посадових осіб місцевого самоврядування, за законом вирішуються у судовому порядку.

Саме тому виникла необхідність у робочій зустрічі з метою обговорення цього питання та пошуку можливих шляхів вирішення.

«Ми обговорили нормативну базу та практику Секретаріату щодо розгляду і вжиття заходів реагування за зверненнями юридичних осіб у порядку Закону України «Про звернення громадян». Дійшли згоди, що необхідно глибше дослідити вітчизняне законодавство, судову практику та міжнародний досвід у цій сфері, щоб можливо удосконалити внутрішній порядок розгляду звернень юросіб», - зазначив після зустрічі Віктор Барвіцький.

Громадськість погодилася всіляко допомагати, щоб вдосконалити напрям, і, в подальшому, якщо буде така необхідність – напрацювати відповідні зміни до законодавства.