У Нечаянській ОТГ на Миколаївщині питання захисту прав дітей залишаються поза увагою

07/08/2019 12:38

Співробітники Управління з дотримання прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до Нечаянської об’єднаної територіальної громади Миколаївської області з метою вивчення питання забезпечення дотримання прав та інтересів дітей на рівні ОТГ.

Під час візиту співробітники Офісу Омбудсмана вивчили роботу Нечаянської об’єднаної територіальної громади Миколаївської області, провели зустрічі з керівництвом та працівниками новоутворених структурних підрозділів територіальних громад, керівниками закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, а також відвідали ввірені їм установи.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, що питання захисту прав дітей у в Нечаянській ОТГ залишено поза увагою. Так, не здійснюються функції органу опіки та піклування, відсутня служба у справах дітей, обов’язкове створення якої передбачене статтею 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей». Адміністрація ОТГ не зацікавлена у створенні відповідних підрозділів або підготовці кваліфікованих фахівців з метою забезпечення прав та інтересів дітей, вирішення цих питань делеговано службі у справах дітей Миколаївської районної державної адміністрації.

Аналогічна ситуація із системою охорони здоров’я. Громада не перебрала на себе повноваження із забезпечення охорони здоров’я населення, тому здійснення посадовими особами адміністрації ОТГ контролю за належним наданням медичних послуг на території громади не є можливим.

Водночас позитивним моментом є те, що на території Нечаянської ОТГ на належному рівні реалізуються права дітей у сфері освіти: реалізовано загальнодержавну програму «Нова українська школа», а також забезпечено інклюзивне навчання дітей у закладах освіти.

За результатами моніторингу буде підготовлено подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою забезпечення реалізації прав дітей громади на належному рівні відповідно до законодавства.