У Москві було затримано представника Омбудсмана України Володимира Шрейдлера

28/03/2016 17:54

Володимира Шрейдлера, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, було затримано, коли   він прибув до відділку внутрішніх справ як  громадський захисник учасників мітингу на підтримку Надії Савченко, заздалегідь домовившись про це з полковником поліції, і потім дізнався, що він також затриманий,  повідомляє  Овд-інфо. Згодом правозахисника відпустили.

 9 учасників пікету, що проходив біля метро «Сокольники» на підтримку Надії Савченко. було затримано працівниками поліції.

За  словами Володимира Шрейдлера, поліцейські заявили про те, що учасники акції "не затримані, а люб'язно запрошені  до  відділку  поліції".

Як відомо, з огляду на необхідність посилення захисту прав громадян України у Російській Федерації, Уповноважений Верховної Ради з прав людини доручила відомому російському громадському діячу та правозахиснику Володимиру Шрейдлеру бути її представником у Російській Федерації на громадських засадах.

 Валерією Лутковською здійснюється провадження у захисті прав громадян України, зокрема, Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших, тож головна мета діяльності Представника Уповноваженого з питань моніторингу дотримання прав громадян України в Російській Федерації – це особиста присутність і моніторинг дотримання прав, у тому числі процесуальних, під час судових засідань, які проводитимуться стосовно перерахованих вище осіб.

Володимир Шрейдлер – опозиційний російський журналіст, блогер, правозахисник, автор проекту «Планета Україна», який складається із серії спецрепортажів про волонтерський рух на підтримку України по всьому світу.