У Миколаєві обговорили дотримання прав дітей під час освітнього процесу

29/05/2019 16:51

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області провело круглий стіл на тему «Дотримання прав дітей під час освітнього процесу».

У заході взяли участь керівники Департаменту освіти та науки Миколаївської обласної державної адміністрації та управління освіти Миколаївської міської ради, Служби у справах дітей Миколаївської ОДА, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Миколаївського місцевого центру БПД, ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, ювенальної пробації Філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області. А також представники громадських організацій - «Миколаївська асоціація прийомних батьків», «Світанок мрій», «Правозахисне об’єднання «Ти ж юрист».

Учасники обговорили питання, які стосувалися дотримання прав дітей на освіту, у тому числі щодо безбар’єрного доступу до навчальних закладів, попередження злочинів та правопорушень серед неповнолітніх. Крім того, йшлося про застосування до батьків, які не займаються вихованням дітей, норм адміністративного законодавства.

Також порушувалися питання реформи інтернатних закладів, реалізації в області пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у скоєнні злочину», надання дітям безоплатної правової допомоги, ролі громадських організацій у дотриманні прав дітей та організації правопросвітницької роботи.

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області Світлана Одінцова повідомила присутніх про результати моніторингових візитів до інтернатних закладів, звернула увагу на найбільш характерні порушення прав дітей у цих установах.

За підсумками роботи круглого столу підготовлена резолюція, у якій визначено напрями подальшої спільної роботи та найбільш проблемні питання практичного застосування норм законодавства у сфері захисту прав дітей.