У Миколаєві обговорили реалізацію вимог закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

09/09/2019 12:58

У Миколаєві відбулася робоча зустріч регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради України у Миколаївській області Вадима Жепала, представників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Зої Дмитрієвої та ГУ НП в Миколаївській області Олександра Козловця з головою Миколаївського апеляційного суду Миколою Міняйлом щодо реалізації вимог закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

На сьогодні при координаційній раді з питань сім’ї і жінок при Миколаївській облдержадміністрації створена та активно працює міжвідомча робоча група щодо запобігання та протидії домашньому насильству, до якої входять представники суб’єктів, на яких покладений обов’язок щодо здійснення відповідних заходів, визначені уповноважені особи (координатори) в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждалим від домашнього насильства, запроваджено інститут сімейного радника, проводиться ґрунтовна та цілеспрямована просвітницька робота серед населення шляхом проведення лекцій і семінарів, виготовлення буклетів та інших інформаційних друкованих матеріалів.

Водночас з урахуванням аналізу проведених заходів, механізм протидії домашньому насильству постійно потребує удосконалення. Так, за даними Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, протягом поточного року поліцейськими складено 2016 адміністративних протоколів за ст. 173-2 КУпАП, винесено 22 термінових заборонних приписи, поставлено на профілактичний облік 1370 громадян. Крім того, судами Миколаївської області за зверненнями постраждалих винесено 4 обмежувальних приписи.

Однак, у 2019 році лише у 7 випадках судами ухвалено рішення про направлення кривдників на проходження корекційних програм. Суддями майже не застосовуються такі види стягнення, як направлення на громадські роботи, продовжують мати місце факти затягування часу розгляду адміністративних матеріалів та їх закриття через закінченням строку притягнення до відповідальності.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо проведення занять з суддями місцевих судів, проведення робочих зустрічей з головами районних судів, удосконалення інших аспектів міжвідомчої взаємодії.