У Луцькій школі відбувся диспут на тему «Ти і поліція»

06/12/2018 16:25

У Луцькій загальноосвітній школі  № 2,  за ініціативи Регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Віталія Єлова,  відбувся  диспут на тему: «Ти і поліція». Захід присвячено 70-річчю Загальної декларації прав людини.

Відкриваючи цей захід, Віталій Єлов зупинився на історичному значенні Загальної декларації прав людини та її впливі на розвиток національного та міжнародного законодавства в сфері захисту прав людини. За його словами, вміщені в декларації принципи і норми постійно розвиваються і уточнюються у процесі укладення нових міжнародних угод. Завдяки міжнародному визнанню, норми Загальної декларації знайшли відображення  в конституціях більше ніж 120 країн світу. Вони перетворилися на загальновизнані звичаєві норми міжнародного права, тобто на міжнародні стандарти прав людини, яких мають дотримуватися всі країни світу.

Під час зустрічі  було обговорено короткометражні фільми, підготовленні Асоціацією українських моніторів на тему: «Ти і поліція». Зокрема, зветалася увага на право неповнолітніх на свободу та особисту недоторканність, свободу від втручання в особисте життя, свободу від тортур і поводження, що принижує гідність, права на свободу мирних зібрань тощо.