У Луцьку обговорили результати оцінювання громадянами роботи 11 судів Волині

12/07/2019 13:19

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ  з прав людини у Волинській області Віталій Єлов взяв участь в круглому столі на тему: «Презентація результатів дослідження задоволеності  відвідувачів суду окремими аспектами роботи суду за методологією КГЗ в рамках системи оцінювання роботи суду (СОРС)».

Захід відбувся  в конференц-залі Луцького міськрайонного суду за участю представників територіального управляння судової адміністрації України у Волинській області, Головного територіального управління  юстиції, регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

Круглий стіл провела БО «Всеукраїнська коаліція надання правової допомоги» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя» та проекту «Покращення якості роботи судів Хмельницької, Вінницької та Волинської областей через проведення опитування учасників судових проваджень з використанням методології КГЗ».

Віталій Єлов зазначив, що реалізація цього проекту сприятиме розбудові діалогу між судами та громадськістю та зміцнюватиме довіру громадян до судової системи України.

«Театр починається із вішалки, а суд – з паркувальної площадки, вивіски, сходів, пандусу, інформації на стендах, вчасного початку судових розглядів,  людського ставлення до людей, які звертаються до суду. Питання, висвітлені у дослідженні з допомогою методології карток громадянського звітування, свідчать про те, що забезпечення права людини на справедливе правосуддя починається саме з цих речей. Про це також свідчить і практика моніторингових візитів регіонального представництва Уповноваженого  ВРУ з прав людини у Волинській області в суди області, результати яких в багатьох моментах співпадають із результатами цих досліджень», - додав В.Єлов. 

За індикатором «Доступність суду» найбільше нарікань надійшло з приводу недостатності паркувальних місць біля будівель суду, а також щодо неможливості маломобільних груп громадян потрапити до приміщення суду. За індикатором «Зручність та комфортність перебування в суді» найбільше претензій у відвідувачів з приводу недостатності місць для очікування, оформлення документів, підготовки до засідання. За індикатором «Дотримання строків судового розгляду» найбільше нарікань з приводу вчасного початку судових засідань.

Дослідження проводилося з березня по липень 2019 року в 11 міськрайонних судах області, а також в господарському, апеляційному та окружному адміністративному суді Волинської області.

До анкетування долучилися 17 судів, було опитано 679 респондентів, середній бал оцінки якості роботи суду склав 4,56 бали із 6 можливих.