У Лонковецькому будинку-інтернаті не вистачає технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю

14/06/2019 13:50

Співробітники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини відвідали з моніторинговим візитом Лонковецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, що на Хмельниччині.

Члени моніторингової групи ознайомилися з умовами проживання, організацією харчування, рівнем побутового та медичного забезпечення людей, які перебувають в інтернаті, поговорили майже з усіма мешканцями установи. Скарг на неналежне поводження персоналу з громадянами не надходило.

В установі дотримуються санітарно-гігієнічних вимог, налагоджено контакт між працівниками закладу та підопічними. Керівник закладу знає на ім’я та по-батькові всіх мешканців. В усіх кімнатах створено умови для перегляду телевізійних передач.

Водночас, моніторинговою групою було виявлено низку порушень, а саме: відсутня архітектурна доступність для маломобільних мешканців. На першому поверсі для громадян, які пересуваються на візках, у кімнаті санітарної гігієни встановлено ванну та унітаз, які відгороджені перегородкою. Щоб дістатися до туалету, візочники мають проїхати повз ванни або чекати до завершення гігієнічних процедур. Це порушує права громадян як на приватність, так і на належні умови проживання.

Не вистачає технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю. Через відсутність санітарних стільців з відкидними ручками, маломобільні старенькі мають використовувати звичайні відра для своїх потреб. Мешканці з інвалідністю та особи похилого віку належно не забезпечені ортопедичним взуттям, окулярами, слуховими апаратами тощо.

За результатами ретельного медичного огляду всі 50 мешканців потребують санації ротової порожнини, деякі протезування. Однак, в районному лікувально-профілактичному закладі відсутній лікар-стоматолог, у якого можна пролікуватися на безоплатній основі.

Члени моніторингової групи відзначили повну відсутність денної зайнятості мешканців, які не мають можливості для індивідуального розвитку. У штаті інтернату немає культорганізатора, до обов’язків якого входить організація дозвілля та залучення людей до суспільно-корисних справ. На 2 поверсі будинку є бібліотека, але вона зачинена. Деякі мешканці висловлювали бажання читати, але скаржилися на відсутність окулярів.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені листи до керівництва Хмельницької державної адміністрації.