У Крижопільському виправному центрі № 113 на Вінниччині виявлено факти примусової праці засуджених

14/06/2019 14:56

В рамках реалізації національного превентивного механізму співробітник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Вінницькій області та представник громадськості здійснили моніторинговий візит до Державної установи «Крижопільський виправний центр (№ 113)» та перевірили стан дотримання прав засуджених осіб.

Під час візиту було встановлено, що в колонії проводиться робота щодо приведення умов тримання засуджених у відповідність до міжнародних та національних стандартів. Проте, мають місце порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій у сфері поводження із в’язнями.

Монітори відвідали дисциплінарний ізолятор, у якому проводились ремонтні роботи. В одній із камер умови перебування не відповідають вимогам достатнього життєвого рівня, а також міжнародним стандартам. Зокрема, через надмірну заґратованість вікон у приміщенні недостатньо природнього освітлення. У разі поміщення у цю камеру в’язнів, останні не зможуть самостійно відкрити кватирку для провітрювання приміщення.

В установі мають місце порушення права в’язнів на приватність. В окремих приміщеннях для новоприбулих осіб, де вони протягом чотирнадцяти діб проходять медичне обстеження для виявлення інфекційних та інших захворювань, ліжка розміщені впритул.

Також під час візиту виявлено факти примусової праці. З двома засудженими, яких працевлаштовано на посадах мийника та повара, не укладалися договори цивільно-правового характеру чи трудові договори. Тому вони не отримували заробітної плати чи іншої винагороди. Отримано інформацію, що в установі існує практика розподілення виплат за роботу між засудженими.

За результатом моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням рекомендацій щодо їх усунення.