У Кривому Розі відбувся семінар з питань доступу до публічної інформації

23/01/2020 17:54

Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області Владиславом Онищенком за участі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Оксани Крупій проведено семінар з питань доступу до публічної інформації на базі Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У семінарі взяли участь фахівці з усіх бюро правової допомоги, розташованих на території Криворізького району – Софіївського, Широківського, Апостолівського, Жовтоводського, П’ятихатського, Криворізького №1, Криворізького № 2, а також співробітники Криворізького місцевого центру з надання БВПД.

Під час заходу Владислав Онищенко приділив особливу увагу співвідношенню сфери застосування Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян» та «Про захист персональних даних», розмежувавши поняття «запит на інформацію» від «звернення» та «запиту на інформацію про себе».

Учасники тренінгу наголосили, що Закон «Про доступ до публічної інформації» є надзвичайно важливим для захисту прав людини. Тож фахівці системи БВПД, під час здійснення ними своєї діяльності, нерідко застосовують такий інструмент як запит на публічну інформацію, а отже потребують постійного підвищення своєї компетентності для правильного застосування норм закону.