У Кривчицькому психоневрологічному інтернаті на Хмельниччині порушуються права підопічних на охорону здоров’я та медичну допомогу

13/06/2019 12:40

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та громадські монітори відвідали Кривчицький психоневрологічний інтернат на Хмельниччині.

В інтернаті на час візиту проживало 160 чоловіків з психічними розладами. Моніторингова група відзначила, що керівництво закладу докладає зусиль для належного облаштування спальних корпусів, які розміщені в старовинному панському маєтку.

Частина підопічних можуть вільно виходити за межі установи. Однак для підопічних відділення №2 встановлені обмеження. Вони скаржилися, що у своїх кімнатах після сніданку можуть перебувати лише ті, хто погано почувається. Іншим не дозволяється цього робити. Під час візиту підопічні закладу сиділи і лежали на цементному виступі будівлі і незручних лавах. Тих, хто намагався встати, штурханами примушували сісти двоє підопічних, які наглядали за ними.

Також виявлено порушення права на охорону здоров’я і медичну допомогу.

Зокрема, у підопічного, який не може самостійного пересуватися, виявлено велику пахову грижу. Він стогнав і скаржився на біль, однак в його історії хвороби ніяких записів про наявність грижі немає. Більш того, під час щорічних оглядів, останній з яких проводився у березні цього року, хірургом зроблений запис про те, що цей підопічний здоровий.

Ще у одного підопічного були виявлені ознаки корости. Він скаржився на сильний свербіж, проте його не оглянуто фахівцем і не ізольовано від інших підопічних. Лише після візиту керівництвом закладу організувало медичну допомогу цим підопічним, про що надіслали відповідні фотоматеріали.

Крім того, не організовано дозвілля підопічних. Маломобільні особи з інвалідністю не забезпечені технічними засобами реабілітації. Територія установи недостатньо облаштована для прогулянок.

Звіти з рекомендаціями за результатами візиту будуть направлені керівництву Хмельницької обласної державної адміністрації.