У Києві відбувся Форум НПМ 2019

01/02/2019 19:16

Сьогодні, 1 лютого, в Києві відбувся форум національного превентивного механізму, на який з’їхалися монітори НПМ зі всієї України.

Від імені Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової до учасників форуму з вітальним словом звернулася керівник Секретаріату Уповноваженого Людмила Левшун.

За її словами, минулого року до реалізації національного превентивного механізм долучилося 153 монітори від громадськості. Вони разом зі співробітниками Секретаріату та регіональними координаторами взаємодії з громадськістю в областях здійснювали інспектування місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в'язниць, військових частин тощо) задля запобігання жорстокому поводженню з людьми в місцях несвободи.

Людмила Левшун подякувала моніторам за їхню роботу та закликала долучати до спільної роботи якомога більше небайдужих людей.

«Ми прагнемо, щоб цього року більше заходів здійснювалося на місцях. Для цього Уповноваженим буде делеговано виконання заходів НПМ безпосередньо в регіони. Тому просимо активно розширяти мережу моніторів. Ми раді будемо вас бачити серед наших колег», - зазначила керівник Секретаріату Уповноваженого .

У свою чергу, представник Департаменту реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Темченко поінформувала, що минулого року спільно з інспекторами від громадськості було здійснено 375 моніторингових візитів і охоплені всі види місць несвободи.

«375 – візитів за рік! Тобто, візити НПМ відбувалися більше, ніж щодня. Але це дуже мало, щоб відвідати всі місця несвободи. Сподіваємося, що цього року діяльність НПМ призведе до більш системних змін в місцях несвободи», - наголосила Олена Темченко.

Керівник Секретаріату Уповноваженого подякувала за співпрацю в реалізації НПМ міжнародним партнерам та громадськості. Зокрема, Раді Європи,  ПР ООН, Фонду «Відродження», ГО «Україна без тортур» і громадські організації на місцях.

Під час форуму Людмила Левшун вручила  моніторам НПМ доручення на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи. Таке доручення надається терміном до одного року з можливістю продовження терміну його дії.

Нагадаємо, в Україні реалізація Національного превентивного механізму покладена на  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і діє у форматі “Омбудсмен +”. Вона передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадськими активістами (моніторами), які беруть участь на громадських засадах.