У Китайгородському будинку-інтернаті на Хмельниччині не створено умов для безбар’єрного пересування людей похилого віку та осіб з інвалідністю

13/06/2019 18:20

Моніторингова група в складі співробітників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників громадськості відвідала Китайгородський будинок-інтернат у Хмельницької області.

В інтернаті проживає 45 осіб похилого віку, серед яких 22 лежачих хворих. Моніторингову групу приємно вразив той факт, що підопічні доглянуті, в житлових кімнатах створені умови, наближені до домашніх. Мешканці відкриті до спілкування, вони із задоволенням розповідали про своє життя і чуйне ставлення персоналу до них.

Водночас в установі не створено безбар’єрного середовища для маломобільних підопічних. На вході до житлового корпусу відсутній пандус. В житлових кімнатах наявні пороги, які важко подолати маломобільним підопічними. Особи з інвалідністю, більшість з яких користується кріслами колісними, можуть виїхати на вулицю лише через ванну кімнату, у якій немає сходів. А коли кімната зайнята, скористатися доступом до свіжого повітря неможливо.

Лежачі хворі не забезпечені у повній мірі необхідними технічними засобами реабілітації, зокрема туалетними стільцями, прикроватними столиками, сидіннями та стільцями для купання. Тому мешканці змушені користуватися металевими суднами та пластиковими відрами.

Крім того, були виявлені інші недоліки, які будуть відображені у звіті, який з рекомендаціями за результатами візиту, буде направлено до Хмельницької обласної державної адміністрації.

 Звіт за результатами візиту