У Городоцькому відділі поліції ГУНП в Хмельницькій області не забезпечено права людей з інвалідністю

06/08/2019 15:22

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Ольга Осередчук здійснили моніторинговий візит до Городоцького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області.

Під час візиту встановлено, що у відділі поліції не забезпечено права людей з інвалідністю - будівля не обладнана пандусом, а кнопка виклику не працює. У приміщенні відсутня кімната для проведення слідчих дій, вони здійснюються слідчими у своїх кабінетах.

З порушенням вимог нормативних документів ведеться журнал обліку доставлених, відвідувачів і запрошених. Наявні розбіжності у журналі інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У протоколах затримання осіб за підозрою у вчиненні злочину не завжди зазначається місце та час фактичного затримання. Натомість йдеться про те, що затримання відбулося у приміщенні відділення поліції. Повною мірою не здійснюється облік затриманих осіб у службовій документації. Записи про затримання до книги прийому та здачі чергування не вносяться.

За результатами моніторингового візиту будуть направлені відповідні звіти з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.