У Городищенському відділенні поліції ГУНП на Черкащині порушені норми доступності для маломобільних груп населення

12/08/2019 16:56

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко та громадський монітор Андрій Стрижов у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Городищенського відділення Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Під час моніторингового візиту встановлено, що у вестибюлі відділення поліції забезпечено безперешкодний доступ до інформаційних стендів. Кімната прийому громадян обладнана належним чином. Вона ж використовується і для спілкування адвокатів із затриманими чи арештованими. Робота запитувачів з документами чи їх копіями відбувається у спеціально відведеному місці, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Водночас у відділенні поліції не належним чином забезпечено права людей з інвалідністю - будівля взагалі не обладнана пандусом для маломобільних груп населення за ДСТУ В 2.2 40:2018; кнопка виклику працівників поліції відсутня, немає тактильних та візуальних елементів доступності, вбиральня для персоналу і відвідувачів розміщена на подвір’ї відділення і доступ до неї осіб в колісних кріслах не можливий через замалі розміри дверей.

Виявлені факти недотримання відповідальними особами вимог щодо ведення журналу обліку затриманих/доставлених, журналу інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги затриманим, вказують на наявність ризиків порушення прав затриманих і доставлених осіб, позбавлення затриманих/арештованих осіб права на правову допомогу.

За результатами моніторингового візиту буде направлено відповідний звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.