У Червоноармійському районному суді Житомирської області умови тримання підсудних не відповідають національним та міжнародним стандартам

10/10/2019 12:56

Регіональний представник Уповноваженого в Житомирській області Петро Грибан спільно з громадським монітором Олексієм Котвицьким здійснили в рамках реалізації національного превентивного механізму візит до Червоноармійського районного суду Житомирської області.

В ході візиту монітори перевірили доступність громадян до судочинства, умови перебування громадян у суді, тримання підсудних (засуджених) та доступність суду для осіб з інвалідністю.

Насамперед моніторингова група звернула увагу на те, що громадяни з обмеженими можливостями, зокрема користувачі візка  не мають можливості без сторонньої допомоги потрапити до приміщення суду оскільки він знаходиться на другому поверсі будівлі. Окрім цього, кнопка виклику працівників суду на момент візиту не працювала. 

Оглядом зали судових засідань для розгляду кримінальних справ встановлено, що вона обладнана у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відео-конференції, дотримано температурний режим, достатньо природного та штучного світла. Загородження для підсудних виготовлено із спеціального захисного скла, що відповідає встановленим вимогам.

Незважаючи на те, що на кожну залу судового засідання для розгляду кримінальних справ має бути передбачено не менше 3 камер для підсудних, в суді є лише дві камери. Площа кожної камери становить лише 2 квадратних метри, що не відповідає національним та міжнародним стандартам. Зазначені камери влаштовані у вигляді металевих кліток обшитих листовим металом. В камерах відсутнє природне освітлення. 

Окрім цього, через конструктивні особливості будівлі конвоювання підсудних до зали судових засідання здійснюється загальними коридорами та сходами, а не окремими маршрутами як це передбачено законодавством. У суді також не обладнано огородженого майданчика для заїзду спецавтомобіля та посадки (висадки) підсудних у зв’язку з чим висадка цих осіб здійснюється безпосередньо на вулиці перед входом до будівлі.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області.