У Чернівцях провели зустріч із ВПО

01/03/2019 15:45

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій області Богдан Бойко провели зустріч із внутрішньо переміщеними особами, які проживають у Чернівецькій області.

Під час зустрічі Леонід Мельников та Богдан Бойко розповіли про повноваження Омбудсмана, звернули увагу на те, у яких випадках потрібно звертатися з метою захисту своїх прав.

Відзначивши пріоритетність захисту прав внутрішньо переміщених осіб, обговорили сфери, на які необхідно звертати особливу увагу. Присутні на заході внутрішньо переміщені особи розповіли про проблеми, з якими вони стикаються у повсякденному житті.

Зокрема, обговорили актуальне питання надання відповідного статусу дітям, які постраждали від війни. Невирішеною проблемою залишається різне трактування нормативно-правових актів посадовими особами центральних органів виконавчої влади та деякими посадовцями Чернівецької області.

Також озвучувалася проблема із отриманням земельних ділянок та житла, дотримання прав на освіту та надання медичних послуг. Особлива увага була приділена дотриманню виборчих прав внутрішньо перемішених осіб.

За підсумками зустрічі домовилися про подальший обмін інформацією про проблемні моменти у процесі дотримання прав людини у Чернівецькій області.