У Чернівецькій ОДА обговорили стан додержання прав осіб, які перебувають в місцях несвободи

14/01/2020 09:54

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Богдан Бойко зустрілися у Чернівецькій обласній державній адміністрації з представниками нового керівництва області з метою обговорення стану додержання прав осіб, які перебувають в місцях несвободи на території Чернівецької області, визначення проблемних питань та шляхи їх вирішення.

Зустріч відбулась за запрошенням в.о. заступника Голови Чернівецької ОДА Наталії Гусак та радника голови Чернівецької ОДА Іларія Мінтянського.

Леонід Мельников зазначив, що практично під час кожного моніторингового візиту до місць несвободи у 2019 році працівниками регіонального представництва були виявлені серйозні недоліки у сфері додержання прав людини і громадянина на охорону здоров’я, достатній життєвий рівень. Мали місце випадки поводження з людьми, які можна розцінити як такі, що принижують гідність людини. Особливе занепокоєння викликають факти порушення прав дітей.

Сторони домовились в подальшому координувати зусилля для створення інструментів, що ефективно захищатимуть права людей, які опинилися у складних життєвих обставинах.