У Білозерському відділенні поліції на Херсонщині виявлені порушення

26/12/2018 14:31

Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Лілією Афанасіаді та громадським монітором Володимиром Куценко здійснено моніторинговий візит до Білозерського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.

Відділення поліції розташоване в одноповерховій будівлі, проте доступ для маломобільних груп не забезпечено.

Крім того, не забезпечено безперешкодний доступ до вестибюлю та інформаційних стендів, прохід можливий лише після реєстрації на прохідній уповноваженим працівником поліції. Книга скарг та пропозицій знаходиться у доступному місті. На інформаційних дошках недостатньо інформації та телефонів щодо адвокатської допомоги, безоплатної правової допомоги, регіонального представника Уповноваженого з прав людини в регіоні та громадських організацій, які надають правову допомогу.

У відділенні є кімната для прийому громадян, але її обладнання не відповідає встановленим вимогам.

Кімната для слідчих дій відсутня, отже слідчі дії проводяться в службових кабінетах на яких відсутні таблички із зазначенням посад та прізвищ працівників, які в них працюють.

У відділку немає наказу про надання домедичної допомоги утримуваним, що створює ризики порушення прав людей на охорону здоров’я. Не всі передбачені законодавством  аптечки є в наявності, а термін придатності деяких медикаментів в аптечці завершився.

Докладний звіт за результатами моніторингу буде направлено начальнику ГУНП в Херсонській області для вжиття відповідних заходів реагування.