У Бериславському медичному коледжі на Херсонщині провели правоосвітню лекцію для студентів

03/12/2019 09:24

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна та монітори національного превентивного механізму Валерій Грець і Тетяна Назаренко на запрошення директора КЗ «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради Володимира Кучера провели інтерактивну лекцію для студентів.

Під час лекції регіональний координатор Уповноваженого та представники громадськості розповіли про права та обов’язки неповнолітніх та відповідальність за вчинення правопорушень. Також Оксана Тропіна поінформувала про роботу Представництва Уповноваженого з прав людини в Херсонській області. Були обговорені найактуальніші питання, які турбують молодь, у тому числі, подальше працевлаштування.

Учасники зустрічі обговорили питання збереження лікарської таємниці щодо діагнозів та інших даних про захворювання пацієнтів, правила поводження з паліативними хворими. Особливу зацікавленість у студентів викликала тема права невиліковних пацієнтів знати про свій діагноз. На думку частини аудиторії, хворого краще не хвилювати та приховувати від нього правду до останнього. Решта вважає, що людина є господарем свого життя і має право володіти достовірною інформацією щодо свого, навіть смертельного, захворювання. З цього питання Оксана Тропіна надала інформацію щодо чинного в Україні законодавства.

Студентів також цікавили питання реформи у медичному та освітньому напрямку, стан медичних закладів у сільській місцевості та багато іншого. Після лекції студентам були надані індивідуальні консультації.