У Ємільчинському райсуді Житомирської області відсутня кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом: результати моніторингового візиту

25/07/2019 16:16

Регіональний представник Уповноваженого з прав людини в Житомирській області Петро Грибан спільно з громадським монітором Оленою Коваленко у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили візит до Ємільчинського районного суду Житомирської області.

Під час візиту монітори перевірили доступність громадян до судочинства, умови перебування громадян у суді, тримання підсудних (засуджених) та доступність суду для осіб з інвалідністю.

Моніторинговою групою встановлено, що вимоги доступу для людей з інвалідністю дотримано. У приміщенні суду створені комфортні умови для відвідувачів: хол з комфортними меблями, вільний доступ до питної води, інформаційні стенди. Санвузол відповідає стандартам для користування особами з інвалідністю.

Два зали судових засідань для розгляду кримінальних справ обладнані необхідними технічними засобами фіксування кримінального провадження та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції. Загородження для підсудних виготовлено із спеціального захисного скла, що відповідає встановленим вимогам. Дотримано температурного режиму, достатньо природного та штучного світла.

Разом з цим, у суді відсутня кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом. Незважаючи на те, що на кожен зал судового засідання для розгляду кримінальних справ має бути передбачено не менше 3 камер для підсудних, в суді є лише дві окремо розміщені камери, що розташовані на другому поверсі безпосередньо в залі судового засідання.

Окрім цього, через конструктивні особливості будівлі, конвоювання підсудних до залів судових засідань здійснюється загальними коридорами та сходами, а не окремими маршрутами як це передбачено законодавством. У суді також не обладнано огородженого майданчика для заїзду спецавтомобіля та посадки (висадки) підсудних. Через це висадка цих осіб здійснюється безпосередньо на вулиці перед входом до будівлі.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області.