Триває робоча поїздка Уповноваженого з прав людини до Донецької області

25/02/2015 16:29

В рамках поїздки до Донецької області Валерія Лутковська зустрілась із головою Слов’янського міського суду, з яким було обговорено можливі варіанти вирішення питання правової колізії у справах осіб, які перебувають під вартою в Артемівському СІЗО в межах кримінального провадження, що здійснюється відповідно до старого КПК, й справи яких перебувають у судах, розташованих на непідконтрольній українській владі території.

В рамках відкритого провадження Уповноваженого з прав людини вже були направлені відповідні листи до Генерального прокурора, Голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ, прокурора Донецької області з метою пошуку шляхів подолання цієї проблеми.

Крім того, перебуваючи в Артемівську, Валерія Лутковська провела зустріч із офіцером медичної частини Антитерористичного центру та керівництвом Артемівської лікарні, до якої доставлено найбільшу кількість пацієнтів, які зазнали поранень внаслідок бойових дій.

У ході візиту до Артемівська виявлено, зокрема, системну проблему, яка полягає у відсутності механізму належного оформлення документів щодо факту загибелі військових в зоні проведення АТО, а також відсутності належного порядку вивезення тіл загиблих та здійснення кримінальних проваджень за фактами їх загибелі.

Наразі готуються відповідні запити Уповноваженого з прав людини до керівництва Міністерства оборони та Генеральної прокуратури України з метою вжиття невідкладних заходів для вирішення існуючих проблем, адже неналежне документування смерті в ході проведення АТО фактично унеможливлює реалізацію соціальних гарантій родичами загиблих осіб.

Валерія Лутковська передала також Артемівській лікарні гуманітарний вантаж від працівників Секретаріату Уповноваженого з прав людини.

Як повідомлялося, в рамках робочої поїздки до Донецької області Валерія Лутковська вже відвідала санаторно-оздоровчий центр «Смарагдове місто» (м. Святогорськ), а також провела зустріч із керівництвом вказаного закладу, начальником Управління з питань сім’ї та молоді Донецької ОДА Лілією Золкіною та начальником відділу виховної та корекційної роботи Департаменту освіти і науки ОДА Валентиною Ізмалковою, які повідомили про загальну ситуацію з дитячими закладами в зоні проведення АТО.