Стан реалізації соціальних прав осіб з інвалідністю

03/12/2019 09:30

Міжнародний день людей з інвалідністю, який відзначається в усьому світі 3 грудня, є нагадуванням суспільству про необхідність турботи та привернення уваги до проблем цієї категорії громадян, захисту їх прав та свобод.

Державою прийнято низку законів спрямованих на поліпшення життєзабезпечення осіб з інвалідністю, створення рівних з іншими громадянами можливостей для участі в усіх сферах життя суспільства.

Напередодні в Офісі Омбудсмана проведено низку заходів, присвячених проблемам жінок та дівчат з інвалідністю, особам з інвалідністю, у тому числі по зору та слуху. Під час зустрічей із цією категорією громадян громадськими організаціями осіб з інвалідністю, представниками органів влади було обговорено найбільш поширені проблеми у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, праці, освіти та культури, що виникають у цієї категорії осіб та пропозиції щодо можливих шляхів їх розв’язання.

Уповноваженим постійно здійснюється моніторинг стану дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю, в тому числі по зору та слуху.

Варто зазначити, що захист прав громадян осіб з інвалідністю є одним із стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.