Спори між батьками мають вирішуватися в інтересах дитини

23/06/2018 14:58

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина під час другої сесії дводенного тренінгу «Механізми захисту прав дитини», що проходив у Запоріжжі.

Представник Уповноваженого акцентувала увагу на повноваженнях  виконавчих комітетів сільських і селищних рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ) як органів опіки та піклування в сімейних спорах та на діяльності комісії з питань захисту прав дитини. Адже із децентралізацією та реформуванням місцевих органів влади на сільські та селищні ради ОТГ з районного на місцевий рівень передано ряд повноважень стосовно захисту  прав та інтересів дітей.

Під час практичних завдань, які були складені на основі звернень громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,  учасники тренінгу мали змогу проаналізувати ситуації, визначити які права дітей або їх батьків були порушені, як орган опіки та піклування мав реагувати на ці порушення.

Також  учасники заходу мали змогу отримали компетентні  консультації  на відповіді на запитання, які виникають в їхній роботі під час здійснення своїх повноважень.

Дводенний тренінг «Механізми захисту прав дитини» проводився у рамках реалізації проекту «Сприяння діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на регіональному рівні», який реалізовується у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Програмою розвитку ООН в Україні.