Співробітники Секретаріату Уповноваженого здійснили моніторинг дотримання прав ВПО у Козелецькому районі на Чернігівщині

25/07/2019 16:36

Співробітники Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини провели черговий моніторинг дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (у тому числі дітей) та осіб з числа цивільного населення, які зазнали поранень чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час проживання/перебування в районах проведення АТО/ООС та/або в населених пунктах, прилеглих до районів бойових дій на соціальний захист та отримання гарантованих законодавством державних виплат і допомог.

Під час моніторингу співробітники Департаменту здійснили візити до управління соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації, Козелецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей та сім’ї Козелецької райдерждміністрації Чернігівської області.

За результатами моніторингу встановлено, що в управлінні соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації на обліку внутрішньо переміщених осіб перебуває 228 осіб. Надається щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 51 сім’ї внутрішньо переміщених осіб. Заборгованість з виплати допомоги відсутня. Найпоширенішою підставою припинення виплати щомісячної адресної допомоги ВПО є переїзд зазначених осіб до іншого населеного пункту.

Монітори також встановили, що у Козелецькому районі за минулий рік 8 дітям за фактом психологічного насильства встановлено статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. У поточному році аналогічних звернень від батьків на встановлення дітям відповідного статусу не було.

Усі діти зазначеної категорії та їх сім’ї перебувають під соціальним супроводом та отримують допомогу від органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, які створенні в Козелецькому районі Чернігівської області.

Інформація щодо осіб з числа цивільного населення, які зазнали поранень чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час проживання/перебування в районах проведення АТО/ООС та/або в населених пунктах, прилеглих до районів бойових дій, в зазначених закладах та установах відсутня.