Співробітники Секретаріату перевірили дотримання прав поліцейських та національних гвардійців, які несуть службу в зоні проведення ООС

24/06/2019 11:32

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Слов’янського міського відділу поліції Головного Управління Національної поліції України в Донецькій області та однієї з військових частин Національної гвардії України, яка дислокується у місті Слов’янськ Донецької області.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом міського відділу поліції та військової частини Національної гвардії, перевірено стан доведення до поліцейських та національних гвардійців норм речового та грошового забезпечення, умови розміщення особового складу цих підрозділів; організацію харчування особового складу, як в місцях постійної дислокації, так і виконання ними службових завдань. Особливу увагу під час візиту приділено вивченню питань забезпечення військовослужбовців та поліцейських засобами особистої безпеки.

Як засвідчила перевірка, керівним складом Слов’янського міського відділу поліції та військової частини Національної гвардії України приділяється належна увага питанням дотримання прав поліцейських та військовослужбовців, створенню належних умов несення ними служби в районі проведення ООС та побуту.

У зв’язку з проведенням весняного призову громадян на строкову військову службу, під час моніторингового візиту здійснено ознайомлення зі станом розміщення молодого поповнення, проведено бесіди з молодими солдатами з питань їх всебічного забезпечення, умов розміщення, організації побуту а також взаємин у військових колективах, дотримання гарантованих цим військовослужбовцям законами України прав та свобод. Скарг з цих питань не надходило.

Моніторинговою групою під час візиту було виявлено ряд проблемних питань, які стосуються прав особового складу на належне медичне забезпечення, проходження військової служби та організацію дотримання житлових прав військовослужбовців, вирішення яких належить до компетенції Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління Національної гвардії України. Підготовлено відповідні пропозиції, вирішення яких взято на контроль.