Співробітники Офісу Омбудсмана здійснили моніторинг прав працівників державних вугледобувних підприємств на своєчасну оплату праці

05/07/2019 10:51

Співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом з представником Пенсійного фонду здійснили моніторинговий візит до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Під час моніторингу досліджувались питання щодо актуального стану заборгованості із заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, причини виникнення такої заборгованості, роботи комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, а також заходів, що вживаються Міністерством з метою вирішення проблеми погашення заборгованості з цих виплат.

Особливу увагу було приділено питанню щодо шляхів виходу із складної ситуації на шахтах ДП «Первомайськвугілля» та ДП «Селидіввугілля», яка склалася із несвоєчасною виплатою заробітної плати. За даними Міненерговугілля, станом на 1 червня 2019 року заборгованість із заробітної плати складала 32, 1 млн грн та 41, 6 млн грн відповідно.

Крім того, за повідомленням представника Уповноваженого з дотримання прав жителів Луганської та Донецької областей, через можливе відключенням шахти «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» від енергопостачання 1 липня 2019 року 6 гірників цієї шахти на знак протесту не виїхали на поверхню та залишилися на глибині 700 метрів. А працівники ДП «Селидіввугілля» перекрили дорогу регіонального значення, вимагаючи виплати заробітної плати.

У ході моніторингу з’ясовано, що 3 липня 2019 року Міненерговугілля спрямувало до ДП «Первомайськвугілля» 42,8 млн грн., ДП «Селидіввугілля» 76,5 млн грн.

За результатами моніторингового візиту до Міністерства будуть направлені відповідні акти реагування.

Питання дотримання прав працівників державних вугледобувних підприємств на своєчасне оплату праці перебуває на контролі Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.