Співробітники Офісу Омбудсмана здійснили моніторинг дотримання прав ВПО у Прилуцькому та Ічнянському районах Чернігівщини

21/08/2019 17:45

Співробітники Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснили моніторинг дотримання прав внутрішньо переміщених осіб на соціальний захист та отримання гарантованих законодавством державних виплат Управліннями соціального захисту населення Прилуцької та Ічнянської районних державних адміністрацій Чернігівської області.

Під час візиту з’ясовано, що чисельність внутрішньо переміщених осіб в Прилуцькому та Ічнянському районах за останній роки залишається майже сталою, що вказує на певну інтеграцію цих осіб у приймаючі громади.

Грошова допомога на проживання та інші види соціальних допомог виплачується всім внутрішньо переміщеним особам, які звернулись за такою допомогою, а це становить 62% від загальної чисельності облікованих переміщених осіб.

Під час моніторингу також встановлено, що державними соціальними інспекторами органів соцзахисту населення й надалі проводяться перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО при призначенні та продовженні соціальних виплат, оскільки питання щодо подальшого застосування органами соціального захисту населення положень Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2016 № 365, після скасування перевірок рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.07.2017, залишається не вирішеним.

В цілому робота органів соціального захисту населення щодо забезпечення прав ВПО налагоджена, що, насамперед, пов'язано з їх  незначною кількістю в Прилуцькому та Ічнянському районах Чернігівщини.