Співробітники Офісу Омбудсмана перевірили дотримання прав у Мобільному рятувальному центрі швидкого реагування ДСНС України

04/07/2019 15:45

Робоча група Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснила моніторинговий візит до столичного Мобільного рятувального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Монітори обговорили з керівництвом і особовим складом соціальний та правовий захист, норми речового та грошового забезпечення, організацію харчування, надання медичної допомоги, а також створення належних умов для виконання рятувальниками покладених на них обов’язків.

Поінформовано про діяльність Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, норми законодавства, яке регламентує соціальний та правовий захист. Обговорено проблемні питання дотримання прав та свобод рятувальників під час виконання службових обов’язків, дотримання визначених законами соціальних гарантій для них та членів їхніх сімей.

Монітори також здійснили виїзд на навчальний полігон, де перевірили дотримання правил і засобів особистої безпеки під час проведення навчань і рятувальних робіт.

Результати моніторингового візиту засвідчили, що командування центру приділяє належну увагу умовам службової діяльності особового складу, питанням грошового та речового забезпечення, відпочинку.

Разом з тим, було з’ясовано, що в системі ДСНС України існує проблемне питання щодо призову на строкову військову службу, яке потребує вирішення на законодавчому рівні. А саме, необхідно внести змін до чинних нормативно-правових актів щодо постановки на спеціальний облік осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту у військових комісаріатах за місцем реєстрації на період проходження ними служби в ДСНС, за аналогією поліцейських Національної поліції України.

На адресу Міністерства внутрішніх справ України готується лист від імені Представника Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців з пропозицією ініціювати внесення відповідних змін до чинного законодавства для вдосконалення порядку проходження служби осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту.