Співробітник Секретаріату Уповноваженого взяла участь в конференції «Деінституалізація установ для дорослих з обмеженими розумовими і психічними здібностями»

10/10/2019 16:02

У Всесвітній день психічного здоров’я співробітник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Темченко взяла участь в конференції «Деінституалізація установ для дорослих з обмеженими розумовими і психічними здібностями», організовану Міністерством соціальної політики України.

У презентації Олени Темченко акцентувала увагу на позитивних змінах  в законодавстві у сфері захисту прав недієздатних осіб.

Також озвучені проблеми забезпечення прав осіб з психічними розладами, негативні практики, які виявлені під час моніторингових візитів, проведених в межах реалізації національного превентивного механізму. Таких візитів до психоневрологічних інтернатів наразі проведено 185.

Під час обговорення презентації порушувалися питання процедури поновлення дієздатності, а також вирішення проблемних питань деінституалізації.

На конференції презентовано багаторічний досвід Швеції і Ірландії, який представляли іноземні експерти. Також обговорювалися питання реформування установ соціального захисту та запровадження системи надання соціальних послуг.

В роботі заходу взяли участь представники департаментів соціального захисту населення облдержадміністрацій, інтернат них установ,громадських організацій, діяльність яких спрямована на підтримку і реалізацію прав осіб з інвалідністю.