Спільна прес-конференція Омбудсмана Валерії Лутковської та Голови люстраційного комітету Єгора Соболєва щодо відкритого конкурсу на посаду члена ВККС

15/04/2014 15:15

Як відомо, 11 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про відновлення довіри до судової системи України», яким визначаються правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. У зв’язку з цим було припинено повноваження, зокрема, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. З метою забезпечення ефективності та прозорості діяльності Уповноваженим з прав людини  прийнято рішення про проведення публічного та відкритого конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який призначається Уповноваженим.  

За ініціативи Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської в якості співголови комісії з відбору члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів запрошено Голову люстраційного комітету Єгора Соболєва, який  погодився взяти участь у цій спільній ініціативі.

17 квітня 2014 року у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини відбудеться презентація механізму відбору кандидатів на посаду члена ВККС, а також бачення учасників конференції стосовно шляхів відновлення довіри до судової системи в Україні.

Як відомо, відповідно до ст. 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Вища кваліфікаційна комісія суддів діє у складі одинадцяти членів, до якої входять 6 суддів, які призначаються з’їздом суддів України, 2 особи, які призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, 1 особа, яка призначається Міністром юстиції України, 1 особа, яка призначається Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, 1 особа, яка призначається Головою Державної судової адміністрації України.

Омбудсман Валерія Лутковська запрошує й інші державні органи долучитися до вказаної ініціативи і створити такі ж механізми відбору, які б забезпечили відкритий і прозорий порядок призначення членів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Спільна прес-конференція Омбудсмана Валерії Лутковської та Голови люстраційного комітету Єгора Соболєва щодо відкритого конкурсу на посаду члена ВККС відбудеться 17 квітня 2014 року об 11:00 за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ.

Акредитація журналістів проводиться за тел.: (044) 253 21 54, (097) 104 87 82.