Сьогодні, 5 лютого, у світі відзначається День безпеки в Інтернеті

05/02/2019 11:37

Інтернет став невід’ємною частиною нашого життя. Люди проводять все більше часу у віртуальному просторі. Майже кожна сфера життя сучасної людини тісно пов'язана з гаджетами: робота, спілкування, освіта, розваги. Втім, всесвітня мережа приховує чимало загроз, у першу чергу для життя та здоров'я дітей. 

Кібербулінг, секстинг, тролінг, фішинг, грумінг, мобінг. Це не просто іноземні слова – це новітні небезпеки в інтернет-просторі.

Тобто, в інтернеті ваших дітей можуть цькувати, втягувати в інтимну переписку, глузувати, аби вивести з рівноваги, намагатися отримати доступ до конфіденційної інформації, втиратися в довіру з метою особистої зустрічі. Вашу дитину може цькувати група інших дітей, затягувати у «смертельні ігри».

Всі ці небезпеки серйозно впливають на емоційний стан дитини й можуть призвести до трагічних наслідків: сексуального насильства, торгівлі людьми, вбивств та самогубств.

Одним зі стратегічних напрямів роботи Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини у цьому році є дотримання прав дітей в кіберпросторі.

Бережіть себе і своїх дітей!  І пам’ятайте, що нічого на 100% не є приватним у мережі. Тому будьте обережними з особистою інформацією, не надавайте нікому персональні дані, паролі, не розголошуйте свої банківські рахунки, щоразу переконуйтеся, що ви використовуєте перевірені сайти й додатки, не спілкуйтеся з незнайомцями у чатах.