Сьогодні відзначається Міжнародний день сім'ї

15/05/2019 17:30

Для кожної людини все починається з родини - закладається любов, повага, цінності.

Втім не всі діти мають щасливе та безтурботне дитинство у родинному колі. Наразі в Україні близько 70 тисяч дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава зобов'язана забезпечити їх право на сімейне виховання або створити умови, наближені до родинних.

Символічно, що саме сьогодні, у Міжнародний день сім'ї, Уповноважений ВРУ з прав людини разом з Мінсоцполітики, ЮНІСЕФ та громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» презентували результати спільного проекту, спрямованого на удосконалення політики та стратегій захисту прав дитини.

«Діти - це наше майбутнє. Від того, що в них буде закладено з дитинства, залежить і майбутнє України. Тож ми провели моніторинг дотримання прав дітей в кожній з альтернативних форм опіки у 5 регіонах України - Донецькій, Одеській, Харківській, Київській та Львівській областях», - наголосила Уповноважений.

За її словами, було здійснено моніторинг діяльності органів, які мають забезпечувати реалізацію політики в найкращих інтересах кожної дитини. Планується продовження, яка охопить всі регіони України.

Звичайно, державні заклади не можуть замінити батьківського дому. І ми виявили, що права дітей в них не забезпечені в повному обсязі. Хороших прикладів, де б дітям було комфортно надзвичайно мало. Насамперед діти ізольовані від зовнішнього світу, не мають особистого простору, позбавлені можливості звернутися за захистом своїх прав. Працівники цих закладів не завжди кваліфіковані та не всім дітям приділяють достатньої уваги.

При цьому соціальні служби не в повному обсязі виконують свої функції. Лише формально проводяться перевірки умов утримання дітей в закладах, що ніяким чином не покращує ситуацію.

На основі проведеного моніторингу підготовлені рекомендації центральним та місцевим органам виконавчої влади.