Сьогодні - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

09/11/2019 08:56

9 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму. Цей день нагадує про трагічні події у ніч з 9 на 10 листопада 1938 року, коли стався масовий єврейський погром у Німеччині, що дістав назву «Кришталева ніч» або «Ніч розбитих вітрин». За ніч нацисти вбили понад 90 осіб, 30 000 євреїв були депортовані до концтаборів.

Єврейський погром в 1938 році поклав початок Голокосту − масовому насильству щодо єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 мільйонів євреїв.


Світовою громадськістю расова дискримінація визнана найнебезпечнішою формою порушення прав і свобод людини. Проте незважаючи на ганебність і небезпечність цього явища, проявами якого є війни, приниження та переслідування на расовому підгрунті, питання запобігання та протидії расовій дискримінації залишається актуальним для багатьох країн світу. Насамперед це стосується багатонаціональних країн, на території яких проживають представники різних етнічних груп і культур.

Україна не є винятком, адже на її території проживає понад 100 етнічних груп. Такий різноманітний етнонаціональний склад населення нашої країни зумовлює здійснення відповідної національної політики, яка базується на принципах недискримінації та толерантності.

На переконання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, формування негативного ставлення до різного роду проявів расової, національної, релігійної нетерпимості, відстоювання ідеалів мирного співіснування різних груп суспільства є одним із найактуальніших завдань на шляху забезпечення миру та стабільності в Україні.


У цьому контексті надзвичайно важливим є дотримання принципу недискримінації у роботі органів державної влади та місцевого самоврядування, протидія поширенню мови ворожнечі у ЗМІ, проведення просвітницької роботи, спрямованої на боротьбу із забобонами та стереотипам, які ведуть до расової дискримінації.

Водночас випадки расизму та нетерпимості потребують особливої уваги правоохоронних органів, зокрема, ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення їх вчинення у майбутньому.