Л.Денісова: політв'язень Сергій Бугайчук схуд на 30 кг та скаржиться на моральний тиск через національну приналежність

13/02/2020 12:52

Незаконно засуджений до 9,5 років позбавлення волі Сергій Бугайчук, який у «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Брянской области» чекає вручення вироку та апеляції, поскаржився на неналежні умови утримання та стан здоров’я. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Сергій Бугайчук за час перебування у місцях несвободи на території РФ схуд на 30 кілограмів. У нього з'явився біль у правому боці та проблеми з серцем, а шкіра по всьому тілу вражена грибковими захворюваннями», - зазначила Людмила Денісова.

Вона уточнила, що в камерному приміщенні, де утримується український політв’язень, не дотримуються належних санітарно-гігієнічних норм, зокрема, відсутня примусова вентиляція повітря та гаряче водопостачання. Окрім цього має місце недодержання норми площі з розрахунком на одну особу.

«Громадянин України скаржиться на постійний моральний тиск з боку співкамерників через його національну приналежність, а також на погану якість харчування», - повідомила Людмила Денісова.

Уповноважений відзначила, що адміністрація пенітенціарної установи після звернення Бугайчука так і не надала необхідної медичної допомоги.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою відновити права незаконно засудженого, а саме забезпечити належні умови тримання, сприяти в проведенні повного медичного обстеження та надання кваліфікованої лікарської допомоги відповідно до міжнародних стандартів», - зазначила Людмила Денісова.

Український Омбудсман також закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичного корпусу України сприяти відновленню порушених прав громадянина України та спільно змусити країну-окупанта дотримуватися міжнародних стандартів прав людини.